طیب آنلاین ( مرجع دانلود پروژه آماده )

کد وبلاگ

کد جعبه دانلود فلت

تبلیغات و ارسال پیام گروهی در واتساپ | چیکاو

محدودیت های جدید واتساپ در تبلیغات

اگر خواننده این مقاله هستید حتما به پتانسیل پیامرسان واتساپ به عنوان ابزاری برای تبلیغات آسان، سریع و ارزان واقفید و به دنبال آشنایی بیشتر با روش های مختلف تبلیغات در این پلتفرم هستید. در این مقاله با ما باشید تا نحوه انجام موثرترین روش تبلیغات در پیامرسان واتس اپ را با هم بررسی کنیم، با محدودیت های واتس اپ و راهکارهایی برای رفعشان آشنا شویم.

اگر به دنبال تبلیغات کسب و کار خود در واتس اپ هستید، حتما می دانید که ارسال پیام به چت خصوصی افراد روشی است که بهترین بازخورد را از آن خواهید گرفت. وقتی پیام تبلیغاتی خود را به چت خصوصی افراد می فرستید، برخلاف پیام ارسالی به یک گروه، گیرندگان پیام حتما آن را باز کرده و می خوانند. اما آیا ما می توانیم پیامی را به هر تعداد دلخواه از کاربران واتساپ بفرستیم و به همین سادگی بیزینس خود را به گروه انبوهی از افراد معرفی کنیم؟

محدودیت های تبلیغات در واتساپ

واتساپ محدودیت هایی در این مسیر اعمال می کند تا امکان تبلیغات در این فضا را در انحصار خود نگه دارد. در تبلیغات واتساپ، یک نکته مهم در رابطه با تعداد ارسال روزانه وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید:

در این زمینه، واتساپ افرادی که میخواهید به آنها پیام ارسال کنید را به دو دسته تقسیم میکند: افراد آشنا و افراد غریبه

    اگر بخواهید به افراد آشنا (منظور کاربرانی که قبلا به شما حداقل یک پیام به شما ارسال کرده اند) پیام ارسال کنید، هیچ محدودیتی شامل حال شما نخواهد بود. اما برای افراد غریبه (منظور افرادی هستند که شماره شما را سیو نـدارند و تا کنون هیچ چتی با شما نـداشته اند) واتساپ اجازه نمی دهد، با هر خط در هر روز به بیشتر از 100 نفر، پیام خصوصی ارسال کنید. بدیهی است که این تعداد، رقم بسیار پایینی برای یک تبلیغات در واتساپ مؤثر میباشد.

 مشکل دیگر این است که واتساپ این امکان را به گیرندگان پیام می دهد که در صورت نارضایتی از دریافت آن پیام یا اکانت، شما را ریپورت کنند، به عبارتی آنان با ریپورت به واتساپ اعلام میکنند که پیام یا اکانت شما سبب ایجاد مزاحمت برایشان شده است. با افزایش تعداد ریپورت ها، واتس اپ نسبت به اکانت شما حساس می شود، فعالیت شما را زیر نظر می گیرد و در مواردی اکانت شما را محدود یا مسدود خواهد کرد.

حتی اگر بر این محدودیت ها فائق بیاییم باز هم با چالش تهیه بانک شماره روبرو خواهیم بود. البته که برای تبلیغات در واتساپ به تعداد زیادی شماره نیاز داریم تا مخاطب قرار دهیم. پیام تبلیغاتی خود را به چه کسانی بفرستیم؟ شماره این افراد را از کجا پیدا کنیم؟ چه کسانی را مخاطب تبلیغات خود قرار دهیم؟

رفع محدودیت های تبلیغات در واتساپ

اگر بخواهید در روز بیش از 100 پیام تبلیغاتی ارسال کنید باید از چندین خط استفاده کنید. در این صورت اگر برای مثال از 10 خط (اکانت واتساپ) برای ارسال پیام به چت خصوصی افراد استفاده کنید قادر خواهید بود در هر روز تا 1000 پیام تبلیغاتی را بفرستید، اما همان طور که حدس زده اید مدیریت و نظارت بر امور مربوط به هر یک از این خطوط و ارسال پیام به افراد ناشناس به صورت دستی کاری دشوار و زمان بر و چه بسا نشدنی است. راه حل استفاده از ابزارهای کمکی تبلیغات در واتساپ است. این ابزارها نه تنها قابلیت استفاده از چندین خط و سوییچ خودکار آنها را دارند بلکه پیام تبلیغاتی شما را به لیست شماره تلفنی که از مخاطبین هدف خود دارید نیز به صورت کاملا خودکار و بدون دخالت شما ارسال می کنند. با وجود این ابزارها دیگر لازم نیست وقت و انرژی خود را صرف نظارت بر خطوط و ارسال پیام انبوه به صورت دستی کنید.

این ابزارها قابلیت مهم دیگری نیز دارند که مسیر تبلیغات در پیامرسان واتس اپ را بیش از پیش هموار می سازند و باقی چالش ها را نیز برطرف می کنند. این ابزارها می توانند شماره تلفن تمامی اعضای یک گروه واتساپی را استخراج کنند و در قالب یک فایل اکسل به ما تحویل دهند. حال اگر شماره تلفن افرادی را استخراج کنید که عضو گروه های رقیبتان یا مرتبط به زمینه کاری شما هستند را استخراج کنید بانک شماره تلفنی از افرادی خواهید داشت که در حوزه کاری شما فعالند، به زمینه کاری شما علاقمندند و مشتریان احتمالی کسب و کار محسوب می شوند. این افراد به احتمال زیاد نه تنها در صورت دریافت پیام تبلیغاتی شما آن را ریپورت نخواهند کرد بلکه از دیدن آن خرسند نیز خواهند شد.

 

همان طور که خواندید، تنها راهکار برای اجرای تبلیغات از طریق پیامرسان واتس اپ استفاده از ابزارهای کمکی نظیر ربات ها یا نرم افزارهایی است که تمامی امکانات ذکر شده را شامل شوند.

به عنوان نمونه، یکی از معروف ترین این ابزارها نرم افزار تبلیغات در واتساپ کاربر مجازی است که در بازار بین المللی به فروش می رسد و مورد رضایت مشتریان است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این نرم افزار به سایت کاربر مجازی یا لینک زیر مراجعه نمایید:

https://www.v-user.com/fa/محصولات/ربات-ارسال-پیام-انبوه-در-واتس-اپ

 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها