ساخت کلیپ عروسی جذاب و حرفه ای
بازدید : 83 | سه شنبه 11 آذر 1399 - 16:26
alitayebi
مدیر سایت
ارسالی ها : 876
عضویت : 9 /3 /1393
تشکر ها : 81
تشکر شده : 142
ساخت کلیپ عروسی جذاب و حرفه ای
ساخت کلیپ عروسی جذاب و حرفه ای

امروزه خیلی از عروس و دامادها به فیلم و کلیپ عروسی خود اهمیت می دهند و گاها ماها برای آن زحمت می کشند. شما اگر به دنبال این هستید که فیلم و کلیپ عروسی خاص و منحصر به فردی داشته باشید باید دقت بیشتری برای انتخاب آتلیه و میکس فیلم عروسی به خرج بدهید.
در این مقاله ما به برخی از ویژگی هایی که باعث می شود تا مراسم عروسی با کیفیت بالایی ثبت شود و خاطره خوشی را برایتان تداعی کند می پردازیم.


انتخاب آتلیه عکس :
انتخاب آتلیه برای عروسی بستگی به محیطی دارد که قرار است از شما و همسرتان عکس هایی گرفته شود برای همین موضوع هنگامی که از اولین مرحله که دیدن نمونه کارها بود رد شدید به فضا توجه کنید.
اینکه آیا فضای آتلیه از رنگ های مناسب و جذابی تشکیل شده است؟
دیزاین آتلیه مناسب است؟ آیا آرامش بخش و شادی آور است؟
این موارد را در هنگام انتخاب آتلیه باید در نظر داشت زیرا محیط آتلیه تاثیر بسیار زیادی بر روی عکس های شما دارد و باعث می شود که عروس و داماد در هنگام عکاسی راحت باشند و عکاس بتواند عکس های دور و نزدیک را به خوبی اجرا کند.


کلیپ عروسی :
چند سالی است می شود که ساخت کلیپ عروسی در بین موسسه های مختلف رسم شده است. فیلم هایی که به غلط کلیپ اسپورت نامیده می شود اما در اصل فیلم کوتاه عروسی است که در همه جای دنیا نیز به همین نام شناخته می شود.
برای آنکه یک فیلم عروسی خوب و با کیفیت داشته باشیم لازم است تا یک فیلم نامه درست داشته باشیم فیلم نامه ای که به طور دقیق حوادث و اتفاق های داستان را با زمان و مکان دقیق وقوع شرح داده است و همچنین میزان دقیق صحنه ها را شرح داده و قصه خوبی نیز دارد.
فیلم نامه خوب چه ویژگی هایی دارد
فیلم نامه عروسی نباید تنها به صحنه های عاشقانه ختم شود. ایده پردازی و اجرای درست آن در زیبا تر و جذاب تر دیده شدن آن کمک می کند. ایده های داستانی ، به شرط اجرای درست و اصولی کیفیت بالایی به فیلم عروسی شما خواهد داد. حتی تجهیزات هم به خوب بودن فیلم شما کمک نمی کند و با داشتن ایده خوب می توانید حتی از ساده ترین چیزها هم فیلم خوبی تهیه کنید.
هماهنگی در پوشش عروس و داماد:
هماهنگی هایی که عروس و داماد هر دو در ست کردن لباس خود به کار می برند مخصوصا در لباس اسپرت ، بعد از کار در فیلم عروسی بسیار زیبا دیده می شود. حتی می توانید از ساقدوش ها هم در کلیپ عروسی خود استفاده کنید و لباس های هماهنگی نیز برای آنها تهیه کنید که این کار می تواند جلوه بسیار خوبی به فیلم عروسی شما بدهد.
تجهیزات خوب برای فیلم برداری :
برای اینکه یک فیلم عروسی خوب ساخته شود علاوه بر قصه خوب به تجهیزات مناسب نیاز داریم. تجهیزاتی که امکان فیلم برداری یا کیفیت را برای ما فراهم می کند. تجهیزاتی مانند هلی کوپتر ، هلی شات ، استابیلایزر و ...
کارهای هیجان انگیز و شاد :
کارهای شاد و مهیج همیشه طرفداران خاص خود را دارند. کارهایی مانند اسکی ، دوچرخه سواری و ... می توانند جذاب به نظر برسند.
چگونه فیلم عروسی خود را جذاب تر کنیم؟
فیلم عروسی را می توان در دو مرحله جذاب تر کرد. اول در مرحله فیلمبرداری است که باید در آن نورپردازی ، تزئینات داخلی ، آرایش ، لباس عروس و داماد ، موسیقی و جلوه های ویژه توجه بسیاری شود. و پس از آن در مرحله فیلم برداری هم کارهای ویرایش و میکس بر روی فیلم انجام می شود.
در هنگام ضبط و فیلم برداری عروسی باید به چند نکته توجه کنید؟
 1. نورپردازی : نورپردازی اهمیت زیادی در فیلم برداری دارد. اگر فیلم بردار تخصص نداشته باشد و دوربین را در مقابل نور قرار دهد در حالی که سوژه در پشت نور ایستاده ست فیلم شفافیت خود را از دست می دهد.[*]تزئینات داخلی فضای فیلم برداری: فضایی که جشن عروسی در آن انجام میشود باید زیبا باشد. تزئینات داخلی ، گل آرایی ، رنگ آمیزی ، آینه کاری ، چیدمان میز و صندلی ها و ... نقش زیادی در زیبایی فضا دارد.همچنین جذابیت فیلم عروسی با وجود یک فضای زیبا دو چندان می شود.[*]انتخاب موسیقی : موسیقی یکی از عناصری است که به جذابیت فیلم کمک می کند. اما نوع موسیقی باید با فضایی که فیلم[*]برداری می شود انتخاب شود که برای رقص از موسیقی های شاد استفاده می کنند.[*]صداگذاری و انتخاب موسیقی : در برخی از قسمت های فیلم که موسیقی به خوبی ضبط نشده و یا مطابق با میل عروس و داماد نیست می توان موسیقی دیگری را بر روی آن ضبط کرد و همچنین صدا گذاری نیز یک ایده خوب برای جذابیت فیلم عروسی است.[*]وارد کردن افکت : زمانی که سکانس های فیلم تغییر می کند باید افکت بر روی ان انجام شود برای مثال قسمتی که عروس و داماد وارد سالن می شوند باید از یک افکتی استفاده کرد که همزمان یک نور در فضای سالن ایجاد می شود و سپس در زیر نرو عروس و داماد مشخص می شود.پروژه آماده ادیوس رایگان

 2. عکس خود دارای چه ویژگی هایی است؟
  نورپردازی خوب: باید ساعت های طلایی روز را از نظر نور شناسایی کنید. بهترین زمان برای عکاسی در طبیعت، قبل از طلوع و بعد از غروب آفتاب می باشد.
  دقت بالا : باید دقیق باشید و صحنه ای که دوست دارید را خلق کنید و تصاویر اضافی را از کادرتان خذف کنید.
  زاویه دید مناسب: مخاطب باید متوجه زاویه ی دید عکاس باشد. -زندگی و حرکت: عکس باید زنده و متحرک باشد و حس و حال سوژه را منتقل کند.
  ترکیب بندی خوب: عناصر مناسبی را در کادر تصویر قرار دهید. پروژه آماده افترافکت
  دارای وضوح مناسب: این دیگر از اصول ابتدایی و اولیه ی یک عکاسی حرفه ای است.
  کنتراست مناسب: نحوه ی ایجاد هماهنگی بین تیرگی و روشنی در عکس را به خوبی اجرا کنیم.
  هدف مشخص: هدف مشخصی را برای ثبت کردن انتخاب کرده و به آن وفادار باشیم.
  فوکوس: یعنی متمرکز شدن در عکس برای رسیدن به وضوح دلخواه.
  پروژه ادیوس
  در نتیجه شما باید برای انتخاب یک آتلیه خوب تمامی نکات را در نظر بگیرید تا بتوانید یک مرکز خوب و حرفه ای را برای ثبت خاطرات مهم ترین روز و شب زندگی خود به ثبت
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش

filesell

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :