روش های درمان شپش مو
بازدید : 128 | دوشنبه 22 فروردین 1401 - 11:34
sinaks
ارسالی ها : 4
عضویت : 22 /1 /1401
روش های درمان شپش مو

شپش سر یکی از انگل‌های انسان است. این شپش فقط از انسان تغذیه می‌کند. گونه‌های دیگر از شپش که از شامپانزه تغذیه می‌کنند، شناخته شده‌اند. هر چند شپش سر مشکل خطرناکی نیست، اما می‌تواند باعث خارش شدید و غیرقابل تحمل شوند، شپش‌ها به خصوص شپش‌های سر در موهای افراد و نزدیک به پوست سر زندگی می‌كنند. منطقه‌ای که شامل گردن تا قسمت بالای سر و شقیقه‌ها می‌باشد، بهترین محل‌ها برای زندگی شپش‌ها هستند. شپش‌ها تنها از خون انسان تغذیه می‌کنند. شپش بالغ برای تخم‌ریزی و تکثیر باید روزی دو بار از خون انسان تغذیه کند.

مطالب مرتبط: آرایش مردانه
علائم شپش سر


علائم شپش سر در زنان و مردان و نشانه‌های شایع آلودگی به شپش می­‌تواند شامل موارد زیر باشد:

خارش: شایع‌ترین علامت آلودگی به شپش، خارش پوست سر، گردن و گوش است. این خارش یک واکنش آلرژیک به گزش شپش است. وقتی فردی برای اولین‌بار به شپش مبتلا می‌­شود، ممکن است چهار تا شش هفته پس از آلودگی، هنوز خارش نداشته باشد.

احساس این­که چیزی روی موها یا بدنتان حرکت می‌­کند:
شپش‌­ها معمولاً روی بدن یا لابه‌لای موهای افراد حرکت می­‌کنند و به­‌این خاطر، گاهی احساس بی­قراری آن‌قدر در افراد زیاد می‌­شود که نمی‌­توانند راحت بخوابند.

زیادشدن شوره سر: اگر به شپش سر مبتلا شده باشید، فکر می‌­کنید که روی موهای‌تان شوره سر دیده می­‌شود اما آن­ها در حقیقت، تخم­ شپش هستند که گاهی با شوره سر اشتباه گرفته می­‌شوند. شوره سر را به‌­راحتی می­‌توان با شانه زدن مو یا حتی فقط مالش تشخیص داد. به­‌علاوه، شوره سر به‌­راحتی از روی مو جدا می­‌شود اما تخم شپش سر محکم به ساقه مو وصل است و به‌­سختی و تنها با نوک ناخن جدا می­‌شود.

برجستگی­‌های قرمزرنگ روی پوست سر، گردن و شانه: شپش‌­ها پوست سر، گردن و شانه‌­هایتان را می­‌گزند و جای گزش آن­ها تبدیل به برجستگی­‌هایی جوش مانند می‌­شود. ادامه مطلب در سایت تیپ چین
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :